Jak si vybrat pohovku skandinávského stylu pro váš interiér?

Skandinávský styl interiéru se stává stále populárnějším a to nejen v řadách milovníků minimalismu. Jeho hlavními znaky jsou čisté linie, přirozené materiály a pastelové barvy. Pokud se rozhodnete pro tento styl, je velmi důležité si vybrat správný nábytek – a jedním z klíčových kusů je pohovka. Jak si tedy vybrat tu pravou?

Zvažte materiál

Jedním z hlavních prvků skandinávského stylu je použití přírodních materiálů. Proto se často používají pohovky s potahy z látky nebo kůže. Látkové pohovky jsou obecně měkčí a pohodlnější, a proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Na druhé straně jsou pohovky z kůže odolnější vůči skvrnám a snadno se udržují. Rozhodněte se, jaký materiál vám nejvíce vyhovuje.

Zvolte správnou velikost

Při výběru pohovky je velmi důležité zvážit správnou velikost. Rozhodněte se, kolik lidí bude na pohovce sedět a zda chcete, aby pohovka sloužila i jako místo pro spaní hostů. Pokud máte menší obývací pokoj, zvolte menší pohovku, aby se vám tam nepletla. Naopak, větší pohovka bude vhodná pro prostornější místnosti.

Interierio nabízí široký výběr pohovek skandinávského stylu v různých velikostech a provedeních, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro váš interiér.

Zaměřte se na detaily

Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchými liniemi a minimalistickým designem, ale detaily jsou stále důležité. Zvolte pohovku s jednoduchým potahem a rovnými nohami. Dřevěné nohy jsou běžné u skandinávského nábytku a dodají vašemu interiéru přírodní pocit. Pokud se rozhodnete pro pohovku s potahem v pastelových barvách, bude se hodit do každého interiéru a bude snadno kombinovatelná s ostatním nábytkem.

Na závěr, nezapomeňte si při výběru pohovky dát na pohodlí. Skandinávské pohovky jsou obecně měkké a pohodlné, takže si můžete být jisti, že si na ní budete moci odpočinout po náročném dni.